Klubbens Holdkampe

NKB har fire seniorhold, som spiller hhv. Danmarksserien, Serie 1, Serie 3 og Serie 3. 
Løbene opdateringer kan følges på følgende link: Holdturnering

Hold runde 1:
Lørdag den 7. September:
1. Holdet mod Charlottelund 2 i CBK-Hallen, Maltegårdsvej 18, 2820 Gentofte kl. 14:00
2. Holdet mod  Frederikssund-Frederiksværk i Frederikssund­hallen, Kalvøvej 13 kl. 12:00

Hold runde 2:
Lørdag den 21. September:
1. Holdet mod NKB Amager i NKK-Hallen kl. 12:00
2. Holdet mod Team GSG 2 i NKK-Hallen kl. 14:00
3. Holdet mod Espergærde i NKK-hallen kl. 16:00
4. Holdet mod Lillerød 5 i Lillerød-Hallerne, Hal 1 3-3, Julius Andersens Vej 3 kl. 16:30

Hold runde 3:
Lørdag den 5. Oktober:
1. Holdet mod FKIF Frederiksberg i Frederiksberghal 3,  Jens Jessens Vej 20 kl. 15:30
2. Holdet mod Humlebæk 2 i Humlebækhallen, Humlebæk Strandvej 99 kl. 13:30
3. Holdet mod Nivå-Kokkedal 4 i NKK-hallen kl. 12:30
4. Holdet mod Nivå-Kokkedal 3 i NKK-hallen kl. 12:30

Hold runde 4:
Lørdag den 26. Oktober
1. Holdet mod  Holbæk 2 i NKK-hallen kl. 12:00
2. Holdet mod Holte 5 i NKK-Hallen kl. 16:00
3. Holdet mod Helsingør i Badminton­hallen, Helsingør 1-6, Nordre Strandvej 14 kl. 12:00
4. Holdet mod Holte 6 i NKK-hallen kl. 14:00

Hold runde 5:
Lørdag den 16. November:
1. Holdet mod Badminton Roskilde 2 i NKK-hallen kl. 12:00
2. Holdet mod Hørsholm i NKK-hallen kl. 14:00
3. Holdet mod Virum 2 i Virum­hallen, Geels Pl. 40 kl. 15:00
4. Holdet mod Helsingør i Badminton­hallen, Helsingør 1-6, Nordre Strandvej 14 kl. 12:00

Hold runde 6:
Lørdag den 7. December:
1. Holdet mod BC37 Amager i Badmintonklubben af 1937, Strandlodsvej 69 kl. 15:00
2. Holdet mod Frem - Hellebæk 2 i Nordkyst­hallen, Falkenbergvej 18 kl. 16:30
3. Holdet mod Team GSG 4 i NKK-hallen kl. 13:00
4. Holdet mod Virum 2 i NKK-hallen kl. 15:00

Hold runde 7:
Lørdag den 11 Januar:
1. Holdet mod Drive Kbh. 2 i Mariendals­hallen Hal A 1-3, Mariendalsvej 21C kl. 16
2. Holdet mod Gribskov Badminton, Tid og sted mangler.
3. Holdet mod Lillerød 5 i Lillerød-Hallerne, Hal 1 3-3, Julius Andersens Vej 3 kl. 14:00
4. Holdet mod Espergærde i Espergærde hallen, Idrætsvej 5 kl. 14:00

Hold runde 8:
Lørdag den 25 Januar:
3. Holdet mod Holte 6 i NKK hallen kl. 12:00
4. Holdet mod Team GSG 4 kl. 14:00

Slutspil mangler!

NKK-Hallen

Niverødvej 40, 2990 Nivå
Bank: 1551-0007264062
CVR: 6231 5512

Følg os

Sponsorer